Rozmowa z Meghan Markle i księciem Harrym

Rozmowa z Meghan Markle i księciem Harrym

Niedawno, bo 7.03 o 20 odbył się wywiad Oprah Winfrey z księciem Harrym a także jego żoną Meghan Markle. O spotkaniu tym szybko zrobiło się niebywale głośno i wciąż jest to jeden z wiodących tematów wśród wszelkich mediów. Po odejściu pary z królewskiej rodziny a także przeprowadzce do USA to był pierwszy wspólny wywiad Meghan i księcia Harry'ego. Podczas telewizyjnej rozmowy z Oprah para wtajemniczyła nas w kwestii swych decyzji i przedstawiła osobistą wersję wydarzeń z życia na królewskim dworze. W czasie rozmowy pojawiły się zarzuty rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Poza tym, w oparciu zamieszczonego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym sporze w rodzinie królewskiej są chętniej po stronie królowej Elżbiety II oraz pozostałych członków rodziny niż Meghan i Harry'ego. Nie mniej jednak nie da się ukryć, że poparcie jest bardzo odmienne, w zależności od wieku oraz upodobań politycznych. Brytyjskie tabloidy dostrzegają, że jeżeli tylko Meghan i Harry zapragnęliby kiedyś wrócić na łono rodziny, to właśnie tym wywiadem stracili ostatecznie swoją szansę. Z wyjątkiem wspomnianych wcześniej kwestii królewska para poruszyła też sferę tego, że książe nie zaobserwował wcześniej, że jest on uwięziony, jak sam twierdzi, oraz temat samobójczych myśli Meghan.

Prowadzący kanał w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, zajmujący się fabrykowaniem poszczególnych informacji Archie Manners i Josh Pieters, zachęcili czwórkę profesjonalistów analizujących w mediach sprawy królewskiej rodziny na analizę wywiadu dwa dni przed jego emitowaniem. Profesjonaliści, w tym dawny sekretarz prasowy brytyjskiej królowej, przeanalizowali cały wywiad, sugerując jednocześnie Winfrey subiektywizm a z kolei Meghan wykorzystywanie bezkompromisowego a także ostrego języka. Wywiad Oprah Winfrey z księciem Harrym oraz Meghan został pokazany w w TVN24 wieczorem. Wówczas rozmowę tą obserwowało średnio w przybliżeniu 1mln widzów. Stacja telewizyjna była wtedy drugim z kolejności liderem na rynku, tym samym mając przewagę nad Polsatem i TVN.

Jednakowo mówi się, że wywiad ten udowodnił legendę dotyczącą Winfrey jako dziennikarki, która umie wyciągnąć ze swojego rozmówcy wszystko, wnikając w szczegóły. Zważywszy na niesłychane rewelacje książęcej pary tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednakże Oprah przyczyniała się do tego już wielokrotnie. Bez dwóch zdań można stwierdzić, że fakt ten będzie w ciągu najbliższych tygodni zapewne cały czas komentowany.