Wielkie doznania w pojedynku finałowym zmagań europejskiej ligi! Villarreal CF zwyciężył Czerwone Diabły oraz sięgnął po trofeum!

Nie jest żadnym sekretem to, iż większość piłkarskich fanów wyczekuje na finałowe batalie najpopularniejszych zmagań. Mistrzostwa Starego Kontynentu rozpoczną się już niedługo, co oznacza że będziemy świadkami wielkiej ilości pojedynków piłkarskich. Jednak zanim to nastąpi na na oczekują finałowe batalie w popularnych zespołowych zmaganiach. Oglądaliśmy już triumfatora tych zmagań, ponieważ jedno z finałowych starć jest już za nami. O turnieju europejskiej ligi mówimy tutaj oczywiście. Po finałowym pojedynku europejskiej ligi przyjdzie czas na rozpoznanie wygranego w Lidze Mistrzów, jednak w tym momencie mamy zamiar skoncentrować się na tych pierwszych rozgrywkach. Przeciwko sobie stanęły kluby CF Villarreal oraz Manchesteru United. W meczu finałowym obecność tych dwóch drużyn znaczyła, że na wielbicieli piłki nożnej czekało fantastyczne spotkanie. Ten finałowy pojedynek był faktycznie świetny.

Mecz finałowy zmagań Ligi Europejskiej był grany na obiekcie Lechii Gdańsk w naszym kraju i rozsądnie będzie mieć na uwadze to. Dla państwa polskiego to z całą pewnością bardzo duży honor, iż mogliśmy przywitać dwie tak uzdolnione zespoły. Szkoleniowcem drużyny Villarreal jest Unai Emery, który jest znany z tego, iż jest w stanie sięgać po trofea w finałowych spotkaniach zmagań Europa League. Trenowany przez Emery'ego Unai'a klub nie był faworytem w meczu z Manchesterem United, jednak to właśnie gracze CF Villarreal zdobyli pierwszego gola w tym spotkaniu. Ole Gunnara Solskjaer'a piłkarze byli w stanie skutecznie odpowiedzieć. Wynikiem remisowym skończył się mecz i sędzia prowadzący mecz musiał zaprosić graczy na 30. minutową dogrywkę. W trakcie trwania dogrywki piłki nożnej fani nie mieli okazji oglądać trafień i właśnie dlatego arbiter zaprosił drużyny na rzuty karne. Będzie rozsądnie mieć faktu świadomość, że rzuty karne jest loterią. W spotkaniu tym dokładniejszą drużyną okazał się Villarreal CF szkolony przez Emery'ego, który triumfował wynikiem 11:10. Niesamowicie emocjonujący był to konkurs rzutów karnych. Przestrzelenie jedenastki przez de Gea, czyli golkipera Manchesteru United zadecydowało o zwycięstwie drużyny z Hiszpanii.