Wrześniowe wakacje - czas podróży

Wrześniowe wakacje - czas podróży

Wielu z nas co roku myśli nad tym który okres w roku jest najlepszy na zasłużony urlop. Przypuszczalnie preferencje zróżnicowane są w związku z oczekiwaniami, które mamy związane z wakacjami. Niektórzy z nas chcą całkowicie odpocząć, a inni chcą wybawić się za cały rok. Pomijając całkowicie gusta i oczekiwania najodpowiedniejszym miesiącem, idealnym do wyjazdu na wakacje jest wrzesień.

Jest ogrom plusów wynikających z spędzania swoich wakacji we wrześniu. Pierwszym argumentem jest fakt, że wakacyjne wyjazdy poza okresem typowo urlopowym są dużo tańsze niż ich odpowiednik w okresie typowo sezonowym. Hotele zmniejszają ceny, a biura podróży organizują bardzo atrakcyjne oferty last minute. Jedno jest pewne- wakacje we wrześniu ucieszy Twój portfel na 100%!.

Kolejnym powodem jest mała liczba turystów. Zabytki, restauracje czy plaże będą mniej oblegane. Ominie Cię kolejka w oczekiwaniu na wolny stolik w restauracji, brak leżaków na plaży, a w hotel będzie oazą ciszy i spokoju. Jeśli nie lubisz ogromnych tłumów - wrzesień to miesiąc wakacyjny dla Ciebie!

Jeszcze jednym plusem wrześniowych wyjazdów na wakacje jest pogoda. Męczące gorące temperatury są dużo lżejsze, chociaż wciąż jest ciepło. Zwiedzanie nie jest już tak męczące, Słońce jest mniej niebezpieczne, a to wiąże się z tym, że, można spokojniej i dłużej plażować.

Możliwych kierunków do wyboru jest wiele. Przede wszystkim Europa zachęca pięknymi, ciepłymi kierunkami podróży. Wrześniowy klimat jest bardzo łaskawy dla dużej ilości europejskich krajów, stąd też wybór miejsca odpoczynku może być ciężki. Polecamy również wziąć pod uwagę Amerykę lub Afrykę, w której to temperatury nie są aż tak uciążliwe. Nie zapomnij jednak, aby unikać miejsc, w których w tym okresie istnieje prawdopodobieństwo występowania niebezpiecznych zjawisk pogodowych, takich jak huragany.

Nie zostało Ci nic innego niż zapakowanie walizki i odszukanie najlepszej oferty na wrześniowe wakacje. Przekonaj się sam jak wiele ma do zaoferowania ciepły i słoneczny wrzesień. Włochy? Bułgaria? Grecja? Chorwacja? Znajdź swój ulubiony kierunek podróży i zagwarantuj sonie spokojny odpoczynek, oszczędzając spore pieniądze.